پازن سرویسی برای طراحی آسان وب سایت


alexa


الکسا (alexa) چگونه کار می کند؟

همان طور که در مطالب قبلی در مورد سایت الکسا صحبت کردیم، متوجه شدیم که alexa یک وب سایت آنالیز کننده وب سایت ها است که آن ها را  بر اساس تعداد بازدیکنندگان از سایت رتبه بندی می کند.
 
سایت الکسا بر چه اساسی وب سایت ها را رتبه بندی می کند؟
اگر شما بر روی مرورگر خود نوار ابزار الکسا را نصب نکرده باشید، هر چه قدر هم که وارد وب سایت های مختلف بشوید تاثیری در رتبه الکسا آن سایت ها ندارد. چون که الکسا بر اساس نوار ابزار خود می فهمد که شما از کدام سایت ها بازدید کرده اید تا بتواند آمار آن سایت را به شما بدهد.
 
الکسا بر اساس بازدید کاربرانی که نوار ابزار الکسا را در مرورگر خود نصب کرده اند، به وب سایتها رتبه می دهد و امکان بررسی آمار و تعداد بازدید کاربرانی که این نوار ابزار را نصب نکرده باشند، ندارد.
 
الکسا وب سایت ها را بر اساس ترافیک و تعداد بازدید رتبه بندی می کند. افرادی که می خواهند در سایت های پرترافیک تبلیغات کنند از الکسا برای پیداکردن سایت های پرترافیک استفاده می کنند تا در آن ها تبایغات کنند که موجب افزایش درآمد و ارزش سایت های پربازدید خواهد شد.
 
رتبه الکسا بر اساس مجموع بازدید 3 ماه گذشته از وب سایت ها که بر اساس نوار ابزار الکسا که کاربران در مرورگرهای خود نصب کرده اند تعیین می شود.
 
نوار ابزار الکسا چگونه کار می کند؟
کاربرانی که نوار ابزار الکسا را در مرورگرهای خود نصب کرده اند، وقتی وارد یک وب سایت می شوند یک مورد بازدید برای آن صفحه از سایت ثبت می شود و با توجه به نوع ورود به صفحه که مثلا مستقیم وارد شده یا این که از جایی لینک شده و ... این اطلاعات در الکسا ذخیره می گردد.
 
نوار ابزار الکسا را از کجا دانلود کنم؟
قبل در مورد نصب نوار ابزار الکسا در مطلب معرفی سایت alexa صحبت کردیم. حال نصب کامل این نوار ابزار را به شما آموزش می دهیم ( لینک دانلود نوار ابزار آخر مقاله قرار داده شده است ):
 
از نوار منو سایت وارد قسمت Toolbar می شویم.
 
نوار ابزار الکسا
 
 در صفحه Toolbar بر روی Install Alexa Extension کلیک می کنیم.

نوار ابزار الکسا
 
 در صفحه باز شده بر اساس مرورگری که از آن استفاده می کنید نصب نوار ابزار می آید. به طور مثال من از مرورگر  CHROME  استفاده می کنم و برای من  ADD TO CHROME نشان داده می شود که بر روی آن کلیک می کنیم. حال نوار ابزار الکسا به مرورگرتان اضافه شده است و می توانید برای مشاهده رتبه سایت هایی که از آنها بازدید می کنید نیز از آن استفاده نمایید.
 

نوار ابزار الکسا

 
paazen
 
نویسنده: سید سعید موسوی زاهد
 
تعداد بازدید مطلب : 10703
تاریخ ایجاد:1394/06/22,12:25|
برچسب ها
مطالب مرتبط

نام
 
نظر
حداکثر 1024 کاراکتر

 
کد امنیتی

 


اصفهان :  34477008-031
پاسخ گویی :
09134477008 - 09134476008
- 09134475008
اصفهان :  خیابان چهار باغ خواجو، کوچه شهیدان هاشمی، پلاک 405  مراجعه حضوری فقط با هماهنگی قبلی

پیامک : 10007008
ایمیل:info@see.co.ir

پاسخگویی تلفنی و حضوری : شنبه الی چهارشنبه، ساعت 8:00 الی 14:00

درخصوص سوالات فنی و یا نیاز به بخش پشتیبانی شرکت، در ساعات غیر کاری جهت پاسخگویی سریع تر و دقیق تر خواهشمند است از بخش مدیریت سامانه خود، قسمت پشتیبانی (تیکتینگ) اقدام نمایید.
خبرنامه
  • درصورتی که تمایل دارید اخبار، مطالب آموزشی، تخفیف ها و .. سامانه پازن برای شما ارسال شود ایمیل خود را در وارد نمائید


با دنبال کردن ما در شبکه های اجتماعی تلگرام و اینستاگرام علاوه بر مطالب کلیدی آموزشی، از کد های تخفیف و اطلاع رسانی های سامانه لحظه ای مطلع شوید.
 

 کانال سایت ساز پازن در تلگرام   صفحه سایت ساز پازن در اینستاگرام    کانال پازن در شبکه ویدئویی آپارت