پازن سرویسی برای طراحی آسان وب سایت


سئو سایت

چگونه سئو (SEO)  را به مشتریان خود توضیح دهیم؟ (بخش اول)

فرض کنید شما یک شرکت خدمات طراحی وب سایت دارید. یکی از خدمات شما ارائه  SEO ( بهینه سازی موتورهای جستجو) است و می خواهید برای مشتریان خود سئو سایت را توضیح بدهید. متاسفانه، در بعضی از مشتری ها هیچ اطلاعاتی در مورد SEO نمی دانند. خوشبختانه راه های مختلفی وجود دارد که شما می توانید SEO را برای مشتریان تان توضیح دهید. در این مقاله به شما چگونگی انجام این کار را توضیح خواهم داد. 
 

روش 1 از 3: اصول اولیه پایین

1. مطمئن شوید اطلاعات و تخصص مشتری خود از اینترنت چه قدر است.

قبل از این که شروع به توضیح SEO به مشتری خود شوید، باید مطلع شوید که مشتری خود  اطلاعاتش در مورد اینترنت چه مقدار است که به شما کمک می کند از چه تاکتیک هایی هنگام توضیح SEO استفاده کنید. این مورد نیز مهم می باشد که مشتریان خود را با اصطلاحات ناآشنا و یا اصطلاحات خیلی ساده، می خواهید سئو را برایشان توضیح بدهید. برای مثال:
 
• اگر مشتری خود با اینترنت از جمله وب سایت ها، موتورهای جستجو، وبلاگ ها، لینک ها و ... نا آشنا است، استفاده از کلماتی همچون " نتایج جستجو" و " لینک " ممکن است مشتری را گیج  کند.
 
• اگر مشتری خود با اینترنت آشنا است و چگونگی جستجو در موتورهای جستجو را می داند. استفاده از کلمات ساده ای همانند " نتایج جستجو، لینک " برای مشتری قابل فهم باشد ولی اگر از کلمات مشابه و یا مقایسه ای استفاده نمایید، ممکن است که مشتری با چنین کلماتی آشنا نباشد.
 
• اگر مشتری خود بسیار آشنا با اینترنت باشد واین که چگونه کار می کند، با یک تعریف ساده ممکن است او را به درک SEO برسانید.
 

2. تعیین  سبک یادگیری مشتری خود

یادگیری افراد مختلف به روش های گوناگون است و یادگیری همه افراد به یک شکل نمی باشد. به طوری که ممکن است شما از تکنیک های مختلف برای یادگیری استفاده نمایید. سه سبک یادگیری وجود دارد: کلامی، بصری و فیزیکی
ممکن است گاهی اوقات مجبور به استفاده از ترکیبی از دو یا هر سه سبک برای توضیح SEO به مشتری بشوید.
 
• برخی از افراد به روش کلامی از طریق تلفن مفهوم جدید را یاد میگیرند. پس یک جلسه را در نظر بگیرید و برای مشتری خود در مورد سئو صحبت نمایید.
 
• برخی از افراد مفاهیم را از طریق ابزار بصری یاد می گیرند. به عنوان مثال می توان با ارسال یک ایمیل به مشتری و یا ارائه یک جدول یا نمودار او را از تعریف SEO آگاه نمود.
 
• یادگیری دسته ای دیگر از افراد به صورت فیزیکی است و نیاز است که برای یادگیری به صورت فیزیکی باشد و بر روی کامپیوتر یا نمودارها باید نشان داده شود تا یادبگیرند. به طور مثال یک مثال رسم یک نمودار زمانی از SEO برای افرادی که یادگیری شان به صورت فیزیکی است مناسب می باشد.
 

3. تجزیه مفهوم SEO

اگر شما یک مشتری داشته باشید که تا به حال SEO را نشنیده باشد باید به جای گفتن اصطلاح " SEO " از" بهینه سازی موتورهای جستجو" استفاده نمایید و این گونه سئو را به مشتری خود معرفی نمایید.

4. با استفاده از عبارات ساده برای مشتری توضیح دهید که SEO چه چیزی انجام می دهد.

مشتری شما ممکن است اهمیت " بهینه سازی موتورهای جستجو " را درک نکند که چه اتفاقی بر روی وب سایت می افتد و یا نمی داند با انجام سئو سایت چه اتفاقی رخ می دهد. به عنوان مثال می توان گفت:

• SEO کمک می کند تا وب سایت خود را در صفحه اول نتایج جستجو مشاهده کنید.
• SEO باعث می شود مردم برای پیدا کردن کسب و کار وب سایت شما را آسان تر پیدا کنند.
• SEO کمک می کند تا وب سایت خود را زودتر از سایر رقیبان تان به کسی که جستجو کرده نشان دهد.
 

5. با وب سایت مشتریان خود آشنا شوید.

دانستن این که چه چیزی مشتری شما انجام می دهد، چه خود مشتری و چه در وب سایتش که شما می توانید سایت مشتری را تحلیل نمایید و مشتری را با تغییراتی که می توانید در وب سایتش ایجاد نمایید آشنا نماییدو در مورد سئو سایت نیز برای او بگویید.


منبع: wikihow
مترجم: سید سعید موسوی زاهد
 
 
تعداد بازدید مطلب : 4900
تاریخ ایجاد:1394/07/08,22:53|
برچسب ها
مطالب مرتبط

نام
 
نظر
حداکثر 1024 کاراکتر

 
کد امنیتی

 


اصفهان :  34477008-031
پاسخ گویی :
09134477008 - 09134476008
- 09134475008
اصفهان :  خیابان چهار باغ خواجو، کوچه شهیدان هاشمی، پلاک 405  مراجعه حضوری فقط با هماهنگی قبلی

پیامک : 10007008
ایمیل:info@see.co.ir

پاسخگویی تلفنی و حضوری : شنبه الی چهارشنبه، ساعت 8:00 الی 14:00

درخصوص سوالات فنی و یا نیاز به بخش پشتیبانی شرکت، در ساعات غیر کاری جهت پاسخگویی سریع تر و دقیق تر خواهشمند است از بخش مدیریت سامانه خود، قسمت پشتیبانی (تیکتینگ) اقدام نمایید.
خبرنامه
  • درصورتی که تمایل دارید اخبار، مطالب آموزشی، تخفیف ها و .. سامانه پازن برای شما ارسال شود ایمیل خود را در وارد نمائید


با دنبال کردن ما در شبکه های اجتماعی تلگرام و اینستاگرام علاوه بر مطالب کلیدی آموزشی، از کد های تخفیف و اطلاع رسانی های سامانه لحظه ای مطلع شوید.
 

 کانال سایت ساز پازن در تلگرام   صفحه سایت ساز پازن در اینستاگرام    کانال پازن در شبکه ویدئویی آپارت