پازن سرویسی برای طراحی آسان وب سایت


HTML5 و سئو سایت


HTML5 و سئو سایت

HTML5 هنوز هم در دست ساخت است و هر متخصص سئو سعی بر این دارد که به آینده نگاه کند. در این زبان تغییرات و مفاهیم جدیدی تعریف شده که برای توسعه وب سایت ها به طراحان بسیار کمک می کند. همچنین  کارشناسان سئو این مفاهیم جدید را برای سئو سایت مفید می دانند.
 
به عنوان یک متخصص سئو، شما به احتمال زیاد علاقه مند به اضافه کردن این خصوصیات جدید HTML به وب سایت خود هستید تا وب سایت را تحت تاثیر قرار دهد. در این جا برخی از خصوصیات و تاثیرشان بر سئو را معرفی می کنیم:
 

. بهبود بخشیدن صفحه با تقسیم بندی

هر صفحه برای موتورهای جستجو دارای ارزش خاصی است. تقسیم بندی صفحه بدین معناست که یک صفحه را به چند بخش (یعنی محتوای اصلی، منوها، هدر، پاورقی، لینک ها، و غیره) تقسیم کرد و این قسمت ها به عنوان ورودی های جداگانه در صفحه تعریف می شوند.
 

. تگ   <article>

این تگ از جمله بهترین خصوصیات HTML5 برای سئو سایت می باشد. مقالات، نظرات و دیگر مطالب سایت خود را در داخل این تگ بنویسید. همچنین موتورهای جستجو توجه بیشتری بر روی مطالب داخل تگ  <article>  نسبت به محتویات بخش های دیگر دارند.
 

. تگ  <section>

از این تگ می توان برای شناسایی بخش های جداگانه در یک صفحه استفاده نمود. مزیت تگ  <section> این است که هر بخش می تواند عنوان HTML جداگانه داشته باشد. موتورهای جستجو توجه بیشتری به محتویات بخش های جداگانه این گونه وب سایت ها می پردازند که از تگ  <section> استفاده کرده اند.
 

. تگ  <header>

این تگ، یک برکت و رحمت برای سئو کاران است. زیرا بسیار اتعطاف پذیر می باشد. تگ  <header>  بسیار شبیه به تگ <H1> است، با این تفاوت که می تواند بسیاری از مسائل مانند عناصر  H1, H2, H3 ، پاراگراف متن، لینک های با ارزش برای موتورهای جستجو و هرنوع دیگر از اطلاعات شما که احساس می کنید مربوط باشد را شامل شود.
 

. تگ  <footer>

به غیر از تگ <header> می توان برای استفاده از اطلاعات مفید در وب سایت از تگ  <footer> نیز استفاده کرد که همانند <header>  مهم می باشد و می توان از آن برای اهداف جستجوگرها استفاده نمود.
 

. تگ  <nav>

Navigation  یکی از مهمترین عوامل برای سئو سایت می باشد که همه چیز را آسان می کند. از تگ  <nav> می توان برای استفاده از مجموعه ای از لینک ها به صفحات دیگر استفاده نمود.
 
همان طور که مشاهده کردید تگ های جدید در HTML5 برای استاندارد شدن صفحه و سئو سایت بسیار موثر می باشند. برخی از خصوصیات دیگر که به HTML5 اضافه شده وجود دارد که به اندازه این تگ هایی که در بالا ذکر شد موثر نمی باشند، ولی استفاده از آن ها تاثیر مثبتی بر سئو سایت دارند که این تاثیر در مقابل موارد ذکر شده  قابل ملاحظه نمی باشد. به عنوان مثال تگ های <audio>, <video> یا <dialogue>  بخشی از استانداردهای HTML5 هستند که با این ها می توان محتوا را دسته بندی کرد. بسیاری از تگ های دیگر هستند که اهمیت آن ها نسبتا پایین است و به همین دلیل آن ها را مورد بحث قرار ندادم.

امبدوارم که این مقاله برایتان مفید واقع شده باشد و بتوانید در بهبود سئو سایت خود از آن استفاده نمایید.
 
منبع:  webconfs
مترجم: سید سعید موسوی زاهد
 
 
 
تعداد بازدید مطلب : 3519
تاریخ ایجاد:1394/07/13,24:19|
برچسب ها
مطالب مرتبط

نام
 
نظر
حداکثر 1024 کاراکتر

 
کد امنیتی

 


اصفهان :  34477008-031
پاسخ گویی :
09134477008 - 09134476008
- 09134475008
اصفهان :  خیابان چهار باغ خواجو، کوچه شهیدان هاشمی، پلاک 405  مراجعه حضوری فقط با هماهنگی قبلی

پیامک : 10007008
ایمیل:info@see.co.ir

پاسخگویی تلفنی و حضوری : شنبه الی چهارشنبه، ساعت 8:00 الی 14:00

درخصوص سوالات فنی و یا نیاز به بخش پشتیبانی شرکت، در ساعات غیر کاری جهت پاسخگویی سریع تر و دقیق تر خواهشمند است از بخش مدیریت سامانه خود، قسمت پشتیبانی (تیکتینگ) اقدام نمایید.
خبرنامه
  • درصورتی که تمایل دارید اخبار، مطالب آموزشی، تخفیف ها و .. سامانه پازن برای شما ارسال شود ایمیل خود را در وارد نمائید


با دنبال کردن ما در شبکه های اجتماعی تلگرام و اینستاگرام علاوه بر مطالب کلیدی آموزشی، از کد های تخفیف و اطلاع رسانی های سامانه لحظه ای مطلع شوید.
 

 کانال سایت ساز پازن در تلگرام   صفحه سایت ساز پازن در اینستاگرام    کانال پازن در شبکه ویدئویی آپارت