راهنمای طراحی سایت
جستجو

شما می توانید در سایت خود منو های متنوعی مثل، منوی افقی بالای سایت، منوی عمودی کنار سایت، منو های پایین صفحات و ... داشته باشید و در هر منو آیتم ها (لینک ها) مختلف و مختص آن منو داشته باشید که هر کدام به یک مطلب و یا صفحه ای خاص اشاره می کنند.

تعاریف

منو : مجموعه ای از لینک های مختلف که کنار هم، در قسمتی از سایت نمایش داده می شوند منو می نامیم.
آیتم منو : به کلیه لینک هایی که به صفحات یا مطالب خاصی اشاره می کنند آیتم های موجود در یک منو میگوییم.

اگر در عکس زیر دقت کنید به کل لینک هایی که در باکس قرمز رنگ قرار گرفته اند منو می گوئیم و به هر یک از لینک های موجود (مثل صفحه نخست، فروشگاه، اخبار، تماس با ما و ... ) ، آیتم های منو گفته می شود.

منو های سایت


مسیر دسترسی :

بخش مدیریت سامانه > وب سایت > منو ها

 

روال کلی ساخت منو و آیتم های منو :

ابتدا در سایت خود یک منو می سازید و مشخص می کنید که این منو در چه موقعیت و صفحات و با چه ظاهری نمایش داده شود.
پس از ساخت و ذخیره سازی منو به شما قابلیتی داده می شود به نام آیتم های منو که توسط آن شروع می کنید به ساخت انواع  آیتم های منو دلخواه.

در تصویر زیر مشاهده می کنید که 2 منو تحت عنوان های "منو پایین سایت" و "منو بالای سایت" ساخته شده است و در مقابل هر منو یک گزینه وجود دارد به نام "آیتم های منو" که با کلیک بر روی این گزینه به قسمت آیتم های منو هدایت میشوید که در انجا می توانید نامحدود لینک ها و آیتم های مختلف به صورت آبشاری برای ساییت خود بسازید.


انواع آیتم های منو :

منوی ساده : منویی است که خودش به جایی لینک نمی شود ولی می تواند دارای زیر منو باشد.

لینک به سایر سایت ها : توسط این منو شما میتوانید کاربران را مستقیما به هر آدرسی (چه در سایت خود و چه در سایر سایت ها) هدایت کنید. آدرس صفحه مورد نظر را در فیلد " تنظیمات - لینک به سایر سایت ها " وارد می نمایید.

لینک به یک مطلب : توسط این منو میتوانید مشخص کنید که با کلیک بر روی آن چه مطلبی برای کاربر نمایش داده شود. (از مطالبی که در قسمت مطالب سایت از قبل اماده کرده اید) . با انتخاب این گزینه از قسمت  " تنظیمات - لینک به یک مطلب " می توانید مطلب خود را توسط گزینه "انتخاب " مشخص کنید.

لینک به گروه مطالب : انتخاب گروه مطلب موردنظر در فیلد انتخاب گروه مطلب

لینک به یک صفحه پویا : لینک به یک صفحه پویا (صفحاتی که شما قبلادر قسمت صفحات سایت ایجاد کرده اید)رادر فیلدانتخاب صفحه به شما می دهد.

لینک به یک صفحه ایستا : قابلیت لینک به یک صفحه ایستا(صفحاتی که شما قبلادر قسمت ماژول ها صفحات ایستا ایجاد کرده اید)رادر فیلدانتخاب صفحه به شما می دهد.


نکته :

1-زمانی که شما منو را ایجاد می کنید تا وقتی که آیتم های منو را ایجاد نکرده اید ، چیزی در سایت به عنوان منو نمایش داده نمی شود.
2- اگر منویی خود دارای زیر منو می باشد بهتر است به عنوان منو ساده ایجاد شود و به جایی لینک نشود .

تعداد بازدید مطلب : 34335
گروه:مدیریت وب سایت| تاریخ ایجاد:1392/11/29,11:09| آخرین تاریخ ویرایش:1395/01/15,15:16|
برچسب ها
فرستنده:Yas
نظر :
گنده
فرستنده:Moon
نظر :
Well put, sir, well put. I'll cetlianry make note of that. http://slxuzs.com [url=http://exywett.com]exywett[/url] [link=http://cwurscwnqxk.com]cwurscwnqxk[/link]
فرستنده:Livia
نظر :
This site is like a clramsoos, except I don't hate it. lol http://vrzqsaryt.com [url=http://gwidqgyolpa.com]gwidqgyolpa[/url] [link=http://syoobgo.com]syoobgo[/link]
فرستنده:Sandy
نظر :
Real brain power on diypals. Thanks for that answer!

نام
 
نظر
حداکثر 1024 کاراکتر

 
کد امنیتی

 Copyright © 2008-2014 S@NA Ertebatat Co. All Rights Reserved