راهنمای طراحی سایت
جستجو
ایجاد فروشگاه آنلاین شامل 2 قسمت می باشد،بخش اول مربوط به تنظیمات اولیه سایت می باشد  که قبل از راه اندازی فروشگاه شما باید تنظیمات مربوط به سایت را انجام دهید که شامل انتخاب قالب، ایجاد صفحات، ایجاد منو و ... می باشد و بخش دوم تنظیمات فروشگاه و درج محصول در فروشگاه می باشد.

از بخش مدیریت سامانه، تب فروشگاه را باز کنید: 

1- گروه ها

ابتدا توسط گزینه "گروه ها" دسته بندی هایی که برای محصولات فروشگاه خود نیاز دارید را ایجاد کنید.
مثال : برای یک فروشگاه لباس میتوان دسته بندی های چون لبای های مردانه، لباس های زنانه و لباس های بچگانه،


2- ویزگی ها

توسط گزینه "ویژگی ها" ویژگی های مربوط به محصولات خود را تعریف کنید. و برای هر ویژگی مقادیر مربوط به آن ویزگی را تعریف کنید، که یک یا چند ویزگی و با مقادیر مختلف می تواند به هر کالا اختصاص داده شود.
مثال : در یک فروشگاه لباس شما میتوانید ویزگی های چون : رنگ و سایز داشته باشید و برای ویزگی رنگ مقادیر :آبی ، قرمز، زرد، سبز، سفید و مشکی را تعریف کنید و برای ویژگی سایز میتوانید مقادیر، X ,XL ,XLL را تعریف کنید
راهنما کامل بخش ویزگی های 

3- محصولات

توسط گزینه "محصولات" محصولات خود را ایجاد می کنید و برای هر محصول فیلد های مربوطه مانند : نام محصول، گروه محصول، قیمت، توضیحات، تصاویر و .... را تکمیل میکنید.


4- نمایشگر ها

حال که محصولات را اضافه کردید نیاز دارید که محصولات در سایت نمایش داده شود برای اینکار دو ماژول وجود دارد " نمایشگر محصولات "  و  " نمایشگر گروه ها " 

نمایشگر محصولات : این نمایشگر محصولات  را مستقیم در سایت با تنظیمات دلخواه  نمایش میدهد
مثلا برای فروشگاه لباس توسط این نمایشگر میتوانید مشخص کنید که کلیه محصولات مربوط به لباس های مردانه نمایش داده شود (در صفحه اصلی یا هر صفحه ای دیگری که تمایل دارید)

نمایشگر گروه ها :  این نمایشگر خود گروه های محصولات را در سایت شما نمایش می دهد و به صورت اتوماتیک با کلیک بر روی هر گروه، لیست محصولات آن گروه نمایش داده می شود.

نکته : 

شما می توانید بی نهایت نمایشگر  در سایت فروشگاهی خود ایجاد و مدیریت کنید، و از هر نمایشگر برای نمایش یک سری محصولات خاص در موقعیت ها یا صفحات خاص استفاده کنید.5- حمل و نقل

توسط گزینه "حمل و نقل" میتوانید انواع روش های حمل و نقل که برای ارسال کالا برای مشتری دارید را با قیمت هریک درج کنید، تا کاربران موقع خرید بتوانند روش حمل کالای خود را انتخاب و متناسب با ان هزینه را بر روی صورتحساب خود پرداخت کنند.
به عنوان مثال : پیک موتوری 100،000 ریال و یا پست پیشتاز 150،000 ریال

6- تنظیمات

توسط گزینه "تنظیمات" می توانید  تنظیماتی چون سبد خرید، ایمیل اطلاع رسانی خرید و .. را برای فروشگاه خود تنظیم کنید.


7- فاکتور ها

بخش "فاکتورها" که لیست کلیه فاکتور ها و سفارشات ارسالی توسط کاربران برای شما نمایش داده میشود که میتوانید بر اساس آن اقدام به ارسال کالاهای سفارش داده شده  کنید.نکته : 

1- جهت اتصال فروشگاه اینترنتی به درگاه پرداخت پارسیان می توانید راهنمای اتصال به درگاه پارسیان و جهت اتصال فروشگاه به زرین پال راهنمای اتصال به درگاه پرداخت زرین پال را مطالعه کنید.
2- می توانید از سایت دمو فروشگاهی به آدرس www.webpages-panel.com/demo07  نیز جهت دیدن نمونه فروشگاه اینترنتی ساخته شده با سامانه پازن استفاده کنید همچنین مشخصات پنل مدیریتی این سایت دمو با نام کاربری و کلمه عبور، demo07 ,  demo07 می باشد


تعداد بازدید مطلب : 2439
گروه:مدیریت فروشگاه| تاریخ ایجاد:1395/03/16,14:04| آخرین تاریخ ویرایش:1395/03/16,14:54|
برچسب ها
مطالب مرتبط

نام
 
نظر
حداکثر 1024 کاراکتر

 
کد امنیتی

 Copyright © 2008-2014 S@NA Ertebatat Co. All Rights Reserved